incedoğaltaş® genel tanıtım

İnce taş Doğada kendiliğinden oluşan uygun fiziksel özelliklerine sahip doğal taş kayalarından teknolojik yöntemlerle 1,2-1,5 mm’ lik katmanlar halinde ayrıştırılması ile oluşmaktadır.

İnce Doğal Taş Ltd.Şti.

İnce taş Doğada kendiliğinden oluşan uygun fiziksel özelliklerine sahip doğal taş kayalarından teknolojik yöntemlerle 1,2-1,5 mm’ lik katmanlar halinde ayrıştırılması ile oluşmaktadır.Arka yüzeyinde kullanılan fiberglas malzeme sağlamlık ve esneklik sağlamaktadır. Doğal 24 çeşit renk alternatifi vardır.Ortalama m2 ağırlığı 1,6 kğ ‘dır.Uygulaması sıva ,mdf,alçıpan,seramik gibi bir çok yüzeye poliüretan yapıştırıcı ile seramik ustaları tarafından sorunsuz bir şekilde yapılmaktadır.

 

Doğal ince ,esnek ve hafif tir.

 

Kullanim alanlari;

 

Dış ve iç cephe mimari uygulamaları

Mobilyalarda,

 

ahşap ve Çelik kapılarda

Fuarcılıkta

Yat ,karavan ,tiny house ve Gemilerde

Kısacası düz ve oval kullanmak istediğiniz bir çok yerde kullanılmaktadır

ince taş (thin stone) ,esnek taş (flex stone) kullanım avantajları;

Her türlü yüzeye düz veya oval olması farketmeksizin uygulanmaktadır. Dairesel yüzeylere tek parça halinde uygulanır .Hafif olmasi sebebiyle taşıma kolaylığı saglar. Esnek taş'ın (flexy stone)  arka yüzeyindeki fiberglas malzeme sayesinde çok daha kuvvetlidir.ince doğal taş'ı Kesme ve delme işlemlerinde çatlama ve kırılma meydana gelmez.

Binalara yük vermez ve bina hareketlerine uygundur.Soğuk ve sıcaktan etkilenmez Kesme ve delik delme islemleri rahatlıkla yapılır .Binalarda genelde ince taş'ın  61 cm en 122 cm boy malzeme tercih edilmektedir.