ince ve esnek taşımız incedoğaltaş®'ı nasıl ve nerede kesebiliriz?

ince doğal taş kesimi, projelendirilmesi

İnce Doğal Taş Ltd.Şti.

ince doğal taş

ince taş 61*122 cm ebatlı plakalar halinde üretilir .Genellikle uygulama alanı bina dış cephesi ise 61*122 cm ebatlı ince taş kullanılır veya kalın bir oval kolon uygulanacaksada bu ebat daha kullanışlıdır hatta oval kolonlarda 90*170 ebatlarıda kullanılmaktadır.

Fakat iç mekan uygulamalarında 61*122 cm ebat kullanılmak istenmeyebilir ,çeşitli ebatlarda veya fire vermiyecek şekilde ebatlamalar istenebilir ,fire vermeyen bu ebatlar genelde  30*61 cm 40*61 cm vs. gibi  kesim istenmektedir. Firmamız bünyesindeki kesim ve giyotin makineleri ile istenen kesimler yapılabilmektedir.

ince taş kesimini atölyemizdeki makineler ile yapmaktayız ayrıca sizde esnek taş'ı herhangi marangoz atölyelerindeki kesim makinesi veya cnc lazer kesim makineleri ile ebatlamasını yapabilirsiniz.

incedoğaltaş'ın farklı ebatlarda kesimi en iyi şekilde yapabilmek için önceden ölçülendirilmesi ve buna göre istenen farklı ebat esnek taş'ların duvar ebatına yerleştirilerek çizim yapılması daha sonrada bu çizimin lazer kesim makinesine yüklenerek ince taş'ların tek tek kesimi ile olmaktadır.Bu kesimlerde ince doğal taşlar numaralandırılır ve daha sonra numara sırasına göre duvara yapıştırılarak uygulaması yapılır. 

kesim yapabilmekteyiz.

Ürünümüz ince doğal taş ayrıca ingilizce olarak flex stone ,flexy stone,thin stone türkçe olarakta ince taş ,esnek taş ,hafif taş olarakta bilinmektedir.