incedoğaltaş® nedir ? Nasıl uygulanır ? İnce taşın ömrü kaç yıldır?

ince taş, üretimi hangi aşamalardan geçer, kullanım alanları nelerdir ?

İnce Doğal Taş Ltd.Şti.

incedoğaltaş®

“ince doğal taş  üretimi hangi asamalardan geçer, kullanim alanlari nelerdir?” gibi sorularin cevaplarindan önce Dogal Tasin kisaca açiklanmasinda yarar bulunmaktadir.

Isminden de anlasilacagi üzere herhangi bir teknolojik ya da endüstriyel üretim sürecinden geçmemis, dogada kendiliginden olusmus ve hazir haldeki taslardir. Bulunduklari ortamdan büyük kütleler halinde çikartilan ve kesilen taslarin en önemli özelligi katman katman olusudur. Öne çikan bir diger özelligi ise dayanikli yani çok uzun ömürlü olusudur.  Özellikle yapi malzemesi olarak kullanildiginda diger malzemelerde bozulma, solma, yipranma gibi deformeler görünürken dogal tasta böyle bir durum ortaya çikmamakta, hatta eskidikçe degeri artmaktadir.

ince doğal taş nedir?

Bu bilgilerden hareketle Ince Dogal Tas da dogada kendiliginden meydana gelen, uygun fiziksel özelliklere sahip bu dogal taslarin ileri teknolojik yöntemlerle 1 -1,5 mm'lik katmanlar halinde ayristirilmasi ile elde edilmektedir. Saglamlik ve esneklik kazandirilmasi için arka yüzeyinde cam elyaf kullanilmaktadir. Yüzeyi pürüzlü ve 12 çesit rengi bulunan Ince Dogal Tas'in metrekare agirligi ise 1,2-1,6 kg arasinda degismektedir.

INCE DOGAL TAS NASIL UYGULANIR?

Ince Tas olarak da bilinen Ince Dogal Tas uygulamasi ise son derece kolaydir. Arka yüzeyinin cam elyaf takviyeli polyester reçine ile güçlendirilirken, bu uygulama ile Ince Tas’a saglamlik ve esneklik katilmaktadir. Esnek olusu da Ince Tas araciligi ile oval yüzeylerin rahatlikla kaplanabilmesini saglamaktadir.

INCE DOGAL TASIN ÖMRÜ KAÇ YILDIR?

Arka yüzeyindeki uygulama ile saglamligi artan ve esneklik kazanan Ince Tasin ön yüzeyi ise katmanlarindan ayrildigi haliyle yüzde yüz dogal olarak kalmaktadir. Bu haliyle de Ince Tas dogada nasil bozulmadan kalabiliyorsa, uygulandigi alanda ya da yüzeyde de ayni sekilde deforme olmadan kalabilmekte ve kullanan kisi degistirmek istemedigi sürece yenilenmesi gerekmemektedir.

Türkçe adiyla ince doğal taş olarak bilinen bu ürün thin natural stone  olarak da bilinmektedir ayrıca pazarda flexstone ,flexy stone ,thin stone olarakda bilinen bir malzemedir. Benzerleri ya da uygulayicilari olsa da sektörün öncüsü olan firmamiz ismini bu tastan almaktadir. Ince Dogal Tas San. ve Tic. Ltd. Sti. olarak hem kurumumuzun ismini resmi yollardan tescil ettiren hem de ürünün patentini alan firmamiz ürünün yetkili tek firmasidir. 2011 yilindan buyana Ince Dogal Tas sektörünün lideri konumunda olan kurumumuzun bu alanda yaptigi çalismalar, ürün çesitleri ve uygulama örnekleri gibi tüm bilgiler www.incedogaltas.com sitemizde yer almaktadir.