Bina dış cephelerinde incedoğaltaş® uygulaması yapılması nasıl olur?

Bina dış cephesinde incetaş,esnek taş kaplaması

İnce Doğal Taş Ltd.Şti.

Bina dış cephesinde bu güne kadar yapılmış bir çok örnek vardır ve bu yerlerden  ince doğal taş ile ilgili olumsuz bir geri dönüş olmamıştır. Şu ana kadar sıcak ve soğuk ,nemli ve  rutubetli iklime sahip bir çok yerde uygulaması yapılmış ve test edilmiştir. ince doğal taş ‘ın m2 ağırlığı yaklaşık 1,6 kğ dır. Kullanılan yapıştırıcı poliüretan bir yapıştırıcı olmalıdır ve bu yapıştırıcıların markasına ve kalitesine göre yaklaşık 2-3 tona kadar tutma kuvveti vardır.Yapıştırıldığı yerden ayrılma yapmaz siz ayırmaya çalışsanız bile kırararak ayırabilirsiniz.

İncedoğaltaş’ı uygulama anında ya taşın arkasına yada uygulanacak yüzeye yeterli miktarda yapıştırıcı

sürülerek uygulanmalıdır. Ayrıca yapıştırıcı incedoğaltaş’ın arka yüzeyine sıkıldıktan sonra 2-3 mm’ lik bir seramik sıva tarağıyla  yüzeye dağılımı yapılmalıdır.  Yapıştırıcı sarfiyatı daha çok zeminin ne kadar prüzlü olduğuna göre de değişmektedir. Ustanıza yaptıracağınız uygulamada gerekli teknik desteği vermekteyiz.

İnce sıva ,betopan gibi düz bir zemine yapıştırılarak uygulaması yapılmaktadır. ince doğal taş’ın esnek yapısı itibari ile oval kolonlarada uygulanmaktadır.Bina hareketine uygundur uygulandıktan sonra delik delme işlemi yapabilirsiniz çatlama kırılma yapmaz.Çünkü arkasındaki malzeme taşı tutmaktadır.

Bina dış cephesine incedoğaltaş ile kapladığınızda binaya ek yük vermemiş olursunuz .

Ürünümüz ince doğal taş ayrıca ingilizce olarak flex stone ,flexy stone,thin stone türkçe olarakta ince taş ,esnek taş ,hafif taş olarakta bilinmektedir.

ince taş