Oval Kolonlarda ince doğal taş nasıl uygulanır?

oval kolon ve yüzeylerde ince taş uygulama açıklaması

İnce Doğal Taş Ltd.Şti.

ince taş , esnek taş

özelliği gereği ince ve esnektir.ince taş'ın bu özelliğini kullanarak oval kolon ve yüzeylerde rahatlıkla doğal taş uygulaması yapabiliriz.

Bu uygulamada önemli konulardan biride hava şartlarıdır çünkü ince taş sıcak bir havada veya güneşte bekletildiğinde iyice yumuşar ve esner bizde bu avantajı kullanmak istiyorsak ince taş uygulaması yapmadan önce sıcak havada güneşte bekletmemiz uygulamada bize çok yardımcı olacaktır.

Soğuk bir havada ince taş  uygulama yapıyorsak önce taş oval duruma getip bağlamalıyız daha sonrada ısıtıcı ile ısıtıp formunu almasını sağlamalıyız.

ince taş oval bir kolona düz bir zemine uygulama yapar gibi aynı şekilde taşın arkasına yapıştırıcı sürüp yapıştırmalıyız. Tabi zemin yine düz olmalı.Daha sonra gerekirse streçle kolonu taş ile birlikte sarabiliriz ertesi gün streçi ince taş'ın üzerinden çıkarabiliriz çünkü yapışma gerçekleşmiş olur.Yine uygulama yaprken kağıt bant ile takviye olarak ince taş 'ın (thin stone)köşelerini duvara yapıştırırız.Yapıştırıcı çekme kuvveti sebebi ile yapıştığı zeminden bir daha çıkması olanaksızdır.

Kolonlarda 61*122 cm ince taş kullanıyorsak ve taşında çevresi örneğin 182 cm ise 62 cm lik bir taş daha yanına yapıştırmak gereklidir.ilk yapıştırılan ince taş dan sonra 2. yapıştırılacak ince taş için alınacak ölçü ve yapılacak kesim çok önemlidir ki arada boşluk kalmaması ve güzel bir görüntü için önemlidir.